Kun viisaus valitse kasvit makuuhuoneeseen

Pohodlnečo by malo byť zrušenéPreto mnohí zdobia to sviežou zeleňou, pomocou vhodných rastlín pre spálňu. V tejto miestnosti sa chcete naozaj oddýchnuť, zamyslieť sa nad významom života, snívať a len doplniť svoje zásobovanie energiou. A vnútorné kvety majú tendenciu mať priaznivý vplyv na emočný stav domácnosti. Pomocou rastlín pre spálňu môžete vytvoriť jedinečné skladby pripomínajúce krásu prírodnej krajiny mimo okna. Okrem toho môžu zelené čistiť vzduch v uzavretom priestore. A niektoré vzorky majú baktericídny účinok. Aké vnútorné kvety môžu byť uložené v spálni bez zbytočných obáv? Pozrime sa podrobne na všetky výhody a nevýhody, vzhľadom na jednotlivé vlastnosti farieb.

Niektorí ľudia radi rastú v spálni veľké množstvo rastlín. Neexistujú žiadne definitívne pravidlá, hlavnou vecou je, že človek má čas na to, aby sa o ne postaral.čas do vody, repot, sprejové listy.

Vybrané rastliny pre spálňu

Samozrejme, zelené priestory v relaxačnej miestnosti vytvárajú nádherný interiérový dizajn. Niektoré z nich sú umiestnené na okenných parapetoch, iné sú na malých stoloch alebo špeciálnych podložkách. Nádherne sa hodí do vnútorného stojanu na kvetináče, ktorý rozdeľuje miestnosť na zóny.

Pri výbere miesta pre vnútorné rastliny je vhodné ich umiestniť z postele. Niektoré z nich spôsobujú alergie.

Pri izbách pre terénne úpravy sú podlahové rastliny často používané v dekoratívnych kontajneroch. Môžu to byť tieto možnosti: trpasličí stromy

 • ;Palmy
 • ;Kvitnúce puzdrá
 • .

Pri výbere interiérových kvetín v spálni je hlúpe, keď si myslíte, že akékoľvek predstaviteľky flóry so zelenými listami urobia. Je lepšie najprv preskúmať vlastnosti rastlín a potom sa dostať do podnikania. Zoznámime sa s niektorými z nich.

Pre malú spálňu použite miniatúrne vzorky, ktoré sú v tvare gule.

Magnificent Gardenia

Táto úžasná rastlina v spálni si zachováva dekoratívny vzhľad po celý život. Aj keď na ňom nie sú žiadne pupienky, tmavozelené lesklé listy naďalej potešujú pestovateľov kvetov. Sú úhľadne zložené do kompaktného guľovitého kríža.

Prečítajte si tiež: Rastúce rastúce vnútorné rastliny nebudú trvať dlho

Gardenia vyzerá neuveriteľne krásne počas kvitnutia. Je správne prirovnaná k majestátnej Camellii - obľúbenej kráľovskej šľachte.

Existuje asi 250 rôznych typov tohto nádherného vnútorného kvetu. Jeden z najpopulárnejších je Gardenia Jasmine, ktorý získal srdcia mnohých milovníkov farieb. Pri pestovaní hrnca zvážte nasledujúce body: Maximálna teplota

 • v miestnosti by nemala byť vyššia ako 22 ° C;Rastlina
 • preferuje kyslú pôdu, takže niekedy je napojená ľahkým roztokom kyseliny citrónovej;
 • počas kvitnutia je potrebné veľké zavlažovanie a ďalšie postrekovanie;
 • je ideálnym miestom pre rast - parapet.

Ak pridáte niekoľko sušených listov alebo púčikov do čaju, dá im vycibrenú chuť a vôňu.

Kvet šťastia v našom dome

Niektorí ľudia si myslia, že ak vyrastie spathiphyllum v spálni, je šanca sa oženiť rýchlejšie. Samozrejme - je to len legenda. Kvety neovplyvňujú takéto rozhodnutia. Zariadenie má však tendenciu absorbovať rôzne prvky, ktoré vstupujú do miestnosti cez okno. Preto je najlepšie ju pestovať na okenných parapetoch, kde je veľa svetla a vzduchu. Pri pohľade na kvitnúce Spathiphyllum, nálada okamžite stúpa, spánok zlepšuje, čo znamená, že život pokračuje.

Zariadenie nevyžaduje špeciálnu starostlivosť.Stačí, aby ste mierne umývali, pravidelne umyť široký lesklý list a obdivovať biele delikátne púčiky. Vďačnosť za to, že kvet bude dlho potešiť svojich verných fanúšikov.

Vzácne farby Antirium Fanúšikovia jasných rastlín ocenia túto krásnu kvetinu. Môže sa rozkvitnúť po celý rok, čo spôsobuje nebývalý obdiv. Rastúce antirórium v ​​spálni, je možné vychutnať jeho jemnú arómu počas nočného odpočinku. Okrem toho púčiky prichádzajú v rôznych odtieňoch, čo im umožňuje harmonicky zapadnúť do každého interiéru spálne.

Antirium uprednostňuje dobre osvetlené miesta, preto je vhodné ho pestovať v blízkosti okien. V zime potrebuje pripojiť dodatočné umelé osvetlenie.

Verný bojovník proti mikróbom

Tieto pôvodné kvetinové izby v spálni sa považujú za pravých obhajcov "prostredia" domáceho priestoru. Chlorofyty neutralizujú škodlivé mikróby, ktoré vstupujú do miestnosti, čím čistia vzduch. Cítia sa skvelo v zavesenom stave na stenách, kde padá malé slnečné svetlo.

Prečítajte si tiež: Vlastnosti rastúceho domova calamondin

Zariadenie nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, stačí nasledovať niekoľko pravidiel:


 • včasné zavlažovanie;Periodické podávanie
 • ;
 • uvoľňovanie pôdy raz za 3 mesiace;
 • návrh ochrany;
 • transplantácia a omladenie kvetu.

Je však potrebné pamätať na to, že chlórophytry netolerujú úplný odtieň a priame slnečné žiarenie. Preto, výber kvety v spálni, mnohí dávajú prednosť práve takéto rastliny.

Jasné kytice z cyklámenu

Čo môže byť príjemnejšie ako relaxovanie uprostred sviežej kvitnúcej rastliny? Takéto prostredie môžete vytvoriť tým, že na okne vyrastie cyklámen. Táto kvetina si nevyžaduje zvláštnu pozornosť, okrem zavlažovania, pravidelného kŕmenia a odstraňovania sušených lístia. Ideálnym miestom pre jeho pestovanie sú južné alebo západné okná.Jedinou nevýhodou je, že ak niekto netoleruje jeho vôňu, je lepšie vybrať priaznivejšie kvety pre spálňu.

Vytvorte exotiku v salóniku

Ako viete, v spálni osoba trávia oveľa viac času ako v iných izbách. Preto pri výbere rastlín treba vziať do úvahy niekoľko faktorov:

 • , či kvetina aktívne produkuje kyslík;
 • ovplyvňuje, či vlhkosť miestnosti;
 • prispieva k tomu, či filtrácia vzduchu;
 • spôsobujú alergické reakcie.

Ak kvetina spĺňa tieto jednoduché požiadavky, potom je čas sa dostať do podnikania a zmeniť spálňu na exotické miesto blaženosti.

Lemon

Naplňte relaxačnú miestnosť jemnou citrusovou arómou, ak v nej pestujete citrón. Nie je to len pekná rastlina, ale aj sklad vitamínu C. S náležitou starostlivosťou sa na nej objavujú exotické ovocie, ktoré sa môžu jesť.

Rastlina je napojená v zime 3 krát počas 7 dní, v lete - dvakrát denne. Voda je najprv obhájená v špeciálnych kontajneroch a až potom sa používa na striekanie a napájanie. Jeho pôvabné listy aktívne absorbujú oxid uhličitý, čím dáva miesto čistého kyslíka. Skutočne nádherná spálňa!

Citrón je žiaduci rast na jednom mieste, kde je veľa slnečného svetla.

Aloe

Podľa biológov je táto kvetina schopná absorbovať z atmosféry asi 90% toxických prvkov, ktoré uvoľňujú produkty z drevotriesky. Ak sa niekto zaujíma o otázku: je možné udržať aloe v spálni, potom by ste mali premýšľať o tom: závod

 • najmä aktívne produkuje kyslík v noci;
 • uvoľňuje do atmosféry phytoncides, ktoré zabíjajú mikroskopické škodcu;
 • je liek na liečbu mnohých ochorení.
Prečítajte si tiež: Hnojiť vnútorné kvety s Agricola

A samozrejme v spálni je nábytok vyrobený z drevotriesky, ktorý uvoľňuje formaldehydy. Odpoveď je zrejmá - dokonca aj nevyhnutná.

Každý vie, že listy aloe majú priaznivé vlastnosti. Používajú sa na liečbu kolitídy, ochorení očí, gastritídy a ochorení žien. Z tohto dôvodu má byť taká ambulancia po ruke hlavným stavom situácie.

Aloe najlepšie napojené ako pôda vysušuje, nie viac ako 2 krát týždenne. Tiež sa snažte chrániť kvetinu pred prievanmi.

Geranium

Niektorí ľudia vedia túto kvety ako pelargonium. Ale čokoľvek sa nazýva, nemá vplyv na jeho schopnosť vyčistiť miestnosť pred baktériami. Ak triete listovú dosku do rúk, vyžaruje vám špecifickú vôňu. Preto mnohí ľudia pochybujú: je možné udržať pelargónie v spálni bez škodlivých následkov? V skutočnosti rastlina nespôsobuje alergie. A vôňa sa objavuje len pod mechanickým pôsobením. Napriek tomu kvetina aktívne vylučuje látku, ktorá môže infikovať škodlivé baktérie v obytnej oblasti.

Hyacinth

Úžasné jarné kvety rôznych tónov môžu poskytnúť fanúšikom doma záhradníctva veľa jedinečných emócií.Je možné udržať hyacint v spálni? Pri rozhodovaní stojí za zváženie niekoľko faktorov: či má

 • dostatok svetla v miestnosti;
 • vôňa púčikov ovplyvňuje celkový stav domácností v spálni;
 • aké pocity spôsobuje rastlina v čase sviežeho kvitnutia.

Vníma sa, že hyacint má priaznivý vplyv na pocity medzi manželom a manželkou. On povzbudzuje kreativitu a zdokonaľuje myšlienky. Poplatí energiu za celý deň a podporuje dobré skutky.Čokoľvek to bolo, všetko toto môžete skontrolovať tak, že zakladáte krásu vo vlastnom kláštore pokoja.

Kvety, ktoré stojí za zlikvidovanie

Existuje pomerne málo vnútorných rastlín, ktoré priťahujú pozornosť, ale do určitej miery sú jedovaté.Preto stojí za to zvážiť, aké kvety nemožno vložiť do spálne, aby sa neškodilo zdraviu. Platí to najmä pre takéto rastliny:

 • Deffenbachia;
 • oleander;
 • Croton;
 • hydrangea;Orchidea
 • ;
 • ľalie;
 • Monstera;Kapradina
 • .

Niektoré z nich obsahujú jedovaté šťavy, iné vyživujú silný zápach. Iba múdry prístup k výberu rastlín v spálni prispieva k plodnému nočnému odpočinku, kde vládne skutočná milosť.

Výber zariadení pre spálňu - video

Onnistunut puutarhavihannesten viljely

Onnistunut puutarhavihannesten viljelyKukat Ja Kasvit

artikkelin sisältöä: Kuvaus leinikki puutarha kasvaa leinikkikasvit puutarha valmistelut puutarha Kastelu hedelmällisten lannoite Pest, sairaudet Lämmity...

Lue Lisää
Vesimelonin kuorinnan hyödyt ja haitat

Vesimelonin kuorinnan hyödyt ja haitatKukat Ja Kasvit

Artikkeleiden sisältö: Perinteisen lääketieteen raakalohkareiden kuorien käyttö vesimelonikuoren liemi Vesimeloni-kuorien infuusio Vesimelonikuorien kuivaaminen? ...

Lue Lisää
Kasvamme rosmariinia avoimessa maassa

Kasvamme rosmariinia avoimessa maassaKukat Ja Kasvit

Artikkelin sisältö: Miten istutetaan? Kasvava kylvösiemeniä Rosemary varttamalla Istutuspäivämäärät Karsinta ja hoito Lepotila Rosmariinin viljely- ...

Lue Lisää